Pamätáte si ten moment. Otvorili ste dizajnový časopis a v ňom ste zbadali svetlú, krásnu, čistú líniu sprchového kútu. S čírim sklom a srdce vám poskočilo? Tie tmavé obklady tvorili krásny kontrast. Voľné umývadlo položené na doske z tmavého mramoru.. Ach, dokonalé.
Takú kúpeľňu, s týmto kútom, len s menšími úpravami priestoru, lebo nie každý má vymoženosť kúpeľne veľkosti Schönbrunnu, vidíte u seba doma.
Prechádzka po obchode s kúpeľňovými doplnkami vám nepridá na pokoji. Je to hotová vec. Bolesti prerábky stále tlmí vízia tej štýlovej kúpeľne, tej, ktorú ste si vysnívali. Žiaden prach vás neodradí. Až keď je hotová, až po prvom týždni užívania si toho súkromného raja sa ukáže ten had. Vrátite sa v pamäti nazad a začínate si uvedomovať. Prečo na vás tá predavačka tak zvláštne pozerala. Prečo sa vás pýtala či vážne chcete to číre sklo a fakt si to s tým tmavým obkladom nerozmyslíte. Dôvod je, ako inak, vodný kameň.
Vodný kameň
Na odstraňovanie vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice ste už dávno zabudli. Calgon pridávate do práčky bežne s pracím práškom ,ba niektoré kapsule už samé obsahujú odvápňovač. Tento neplešník však nenesie kolektívnu vinu. Jeho kamošom je aj zvyšok mydla. Dohromady tvoria duo sivastých kvapiek na obklade a skle. Ale ako odstrániť tie kvapky zo stien sprchového kúta?
Nie, nemusíte vymieňať dvere, ani vysekávať obklad. Postup je podobný ako pri umývaní okien. Ibaže, tu vám bežný Cif na okná nebude veľmi platný. Ak máte túto krasotinku doma, a tento kút okupuje viac členov domácnosti. Ergo nemáte čas neustále robiť preškoľovanie o nutnosti používania stierky na vodu. A už vôbec nie leštidla, utierky z mikrovlákna a prízvukovať, ako sa to strašne zle čistí. Treba siahnuť po pomocníkoch. Akiste, škrabka na sklokeramickú dosku je v istom smere riešenie. Ak sa nechcete narobiť ako kôň (a zodrať celú sadu náhradných žiletiek) treba ísť na to prakticky.
Ocot to vyrieši?
Babičky radia ocot. Ocot je vám super vec. Disponujete odvetrávaním ako v jedálni luxusného hotelu a nemáte zrovna na pláne najbližších niekoľko hodín vyvíjať akúkoľvek činnosť? S kýmkoľvek, kto má čuch, alebo nemá betón naliaty v nose? Alebo ocot je ten druh osviežovaču, ktorým chcete prevoňať celý dom? Kým sa budete 4 hodiny mordovať s kvapkami na skle a tom štýlovom obklade, ktorý začínate v duchu preklínať.
Iste ste si všimli, že nedávno prebehli médiami výsledky testov. Zamerané boli na kvalitu, koncentráciu a vôňu výrobkov určených pre trh v Rakúsku a trh na Slovensku. Netreba pripomínať, že tie rakúske, sú skutočne lepšie ako tie slovenské. Potvrdili to nezávislé testy a pozreli sme sa im na zúbok aj my tu u nás.
Ak ste ten šťastlivec, ktorý podchytil tvorbu kameňa a pravideľne ho utiera, stačí vám prevencia na odstránenie zvyškov mydla. Napríklad octový čistič na kúpeľne značky Frosch
Ak však vaše výčitky nepadli na úrodnú pôdu, treba pritvrdiť. Cillit Bang čistiaca pena na kúpeľne je jednoduchou cestou, ako odstrániť silnejšie nečistoty zo zvislých plôch. Keďže jeho hustá pena lepšie priľne „vezme so sebou všetko, čo jej stojí v ceste“.
V prípade, že sa vrátite zo služobky, dovolenky, alebo ste rezignovali ale čakáte návštevu mamy. Antikal Hygiena, odvápňovač je to, po čom určite siahnite.
Gélová formula lepšie drží na zvislých povrchoch a tým čistí odolné zvyšky mydla a vodný kameň. Odstraňovač vodného kameňa v spreji s celkovou ochranou proti vodnému kameňu.
Pochopiteľne, všetky výrobky sú určené pre všetky typy kúpeľní. Staršie, nové, štýlové alebo klasické, v panelákoch alebo rodinných domoch.
Užite si svoju kúpeľňu naplno, bez strachu z vodného kameňa.
Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.